Stowarzyszenie Filmowe FilmETER to organizacja, która powstała w 2020 roku jako odpowiedź na rosnącą potrzebę upowszechniania i promowania kultury filmowej. W ramach stowarzyszenia współpracujemy z twórcami, wykładowcami, krytykami filmowymi, a przede wszystkim z kinofilami i kinofilkami, którzy chcą przekazać zebraną przez lata wiedzę dalej.

Zasadniczym celem Stowarzyszenia jest prowadzenie działalności edukacyjnej i kulturalnej, zwłaszcza w zakresie inicjowania i organizowania wydarzeń filmowych (festiwali, wystaw, happeningów), wspierania oraz pomocy w przedsięwzięciach edukacyjno-kulturalnych. Pomagamy także młodym twórcom poprzez pozyskanie funduszy na realizację filmów, a także ich produkcję oraz dystrybucję.

Patryk Drzewiecki - Prezes zarządu
patryk.drzewiecki@filmeter.pl
Agnieszka Pakoca - Wiceprezes zarządu, Specjalistka ds. HR i social media
agnieszka.pakoca@filmeter.pl